Životodárné vrstvy

21.11.2021

Substrát

Substrát pro kaktusy, sukulenty. Obsahuje potřebné množství základních živin a důležité stopové prvky, který zabraňuje nadměrnému růstu a zlepšuje tvorbu květů, zabraňuje vzniku kořenových chorob.

Perlinka

Efektivní vrstva, zabraňující tomu, aby substrát padal do odvodňovací vrstvy.

Rašeliník sušený

Rašeliník zabraňuje tomu, aby vrstva substrátu padala do odvodňovací vrstvy. Tato vrstva není povinná, ale zaručeně je efektivní. Než použijete rašeliník, tak jej namočte do studené vody na 10 minut. Poté vymačkejte přebytečnou vodu a rozložte ho perlinku.

Bio uhlí

Bio uhlí slouží jako filtrace vody, která proteče skrz substrát. Díky této filtraci, jsou chráněny kořínky sukulentů a kaktusů, aby nedostali plíseň. Navíc zabraňuje zápachu, který vzniká ve vlhkém prostředí.

Odvodňovací kamínky

Tato vrstva, je velmi důležitá pro správné fungování živé stavebnice. Slouží jako zásobárna vody, ale i zabraňuje tomu, aby byly kořeny ponořené ve vodě, čímž je chrání před úhynem.

Životodárný balíček

Kupte si set všech potřebných komponent pro úspěšné vysazení Vašich prvních sukulentů. Toto balení obsahuje všechny životodárné vrstvy, nářadí pro tvorbu, dekorativní potřeba a samozřejmě rostlinky podle vašeho výběru.